12OEFMA31.5
Modelkode: 12KV 31.5AMP 2.5"" OIL FUSE
Oil fuse-link, medium voltage, 31.5 A, AC 12 kV, BS2692 F01, 254 x 63.5 mm, back-up, BS, IEC, ESI, with striker
General specifications
Product Name
Eaton Bussmann series medium voltage oil fuse
Catalog Number
12OEFMA31.5
EAN
UPC
Product Length/Depth
254 mm
Product Height
63.5 mm
Product Width
63.5 mm
Product Weight
1900 g
Compliances
BS 2692-1
ESI 12-8
Certifications
IEC Rated
IEC60282-1
Model Code
12KV 31.5AMP 2.5"" OIL FUSE
Elektriske data
Amperage Rating
31.5 A
Breaking capacity
40 kA
Class
Class back-up
Rated frequency - min
50 Hz
Resistance
38.5
Voltage rating
12 kV
Produktspecifikationer
Application
protection of primary side transformer, and oil-filled fuse switch combination unit
Fuse indicator
with striker
Fuse size
254 x 63.5 mm