170M6794
Fuse-link, high speed, 2000 A, AC 1250 V, 2 x size 3, 74 x 52 x 167 mm, aR, IEC, single indicator
Catalog Number
170M6794
EAN
Product Length/Depth
250 mm
Product Height
95 mm
Product Width
170 mm
Product Weight
1982 g
Compliances
CE
RoHS Compliant
EAC
Certifications
IEC 60269-4
Elektriske data
Amperage Rating
2000 A
Clearing (I2T)
11000000 at 1250 V
Interrupt rating
125 kAIC
Pre arc (I2T)
Voltage rating
1250 V (IEC)
Watt losses
270 W