36ADIHA25
Eaton Bussmann series medium voltage BS air fuse, 25 A, 36 kV, 16 kA, 50.8 x 565 , With Striker
General specifications
Product Name
Eaton Bussmann series medium voltage BS air fuse
Catalog Number
36ADIHA25
EAN
Product Length/Depth
565 mm
Product Height
50.8 mm
Product Width
50.8 mm
Product Weight
3000 g
Compliances
BS 2692-1
Certifications
KEMA Certified
Kompatibel sikringsklemme
Used with
A3354710 Fuse clip
Elektriske data
Amperage Rating
25 A
Breaking capacity
16 kA
Class
Class back-up
Pre arc (I2T)
3.1 x 102
Rated frequency - min
50 Hz
Resistance
115 ohms
Voltage rating
36 kV
Produktspecifikationer
Application
  • protection of primary side transformers
  • used in fuse switch combination units, fuse bases and fuse switches
Fuse indicator
With Striker
Fuse size
50.8 x 565 mm