B3100-14PLN
Eaton B-Line series clevis hanger, 2" H x 19.6250" L x 18.6250" W, Steel, Plain, 14" max pipe size
General specifications
Product Name
Eaton B-Line series clevis hanger
Catalog Number
B3100-14PLN
UPC
Product Length/Depth
19.625 in
Product Height
2 in
Product Width
18.625 in
Product Weight
14.32 lb
Compliances
Not Applicable
Certifications
Not Applicable
Produktspecifikationer
Type
Type 1
Application
Design aligned bolt hole for overhead install
Finish
Plain
Material
Steel
Model
Slide rite clevis hanger
Operating temperature - max
650 °F
Pipe size - max
14 in
Rod size
1" - 8