CTX150-2-52M-R
IND, LCPI, 150uH, 4A Header Mounted
General specifications
Product Name
Eaton Econo-pac (EP) inductor
Catalog Number
CTX150-2-52M-R
EAN
UPC
Product Length/Depth
31 mm
Product Height
32.5 mm
Product Width
16 mm
Product Weight
50.35 g
Compliances
RoHS Compliant
Produktspecifikationer
Type
Inductor
Mounting
THT
IRMS
4.3 A
Contact configuration
Four-pin
Resistance
71.9 mΩ