PDG32N0400P5WN
Eaton Power Defense molded case circuit breaker, Globally Rated, Frame 3, Two Pole, 400A, 85kA/480V, PXR25 ARMS LSIG w/ Modbus RTU, ZSI and Relays, No Terminals
Catalog Number
PDG32N0400P5WN
UPC
Product Length/Depth
109.1 mm
Product Height
257.1 mm
Product Width
138.9 mm
Amperage Rating
400 A
Voltage rating
600 Vac
Trip Type
T294
Terminals
No Terminals
Interrupt rating
85 kAIC at 480 Vac
Voltage rating - max
600 V
Interrupt rating range
150 kAIC @240V (UL)
22 kAIC Icu @250 Vdc