PDG34F0400E5WN
Power Defense Globally Rated, Frame 3, Four Pole, 400A, 25kA/480V, PXR20 ARMS LSIG w/ Modbus RTU, ZSI and Relays, No Terminals
Catalog Number
PDG34F0400E5WN
UPC
Product Length/Depth
109.1 mm
Product Height
257.1 mm
Product Width
182.9 mm
Product Weight
7.68 kg
Compliances
RoHS Compliant
Certifications
UL 489
CCC Marked
IEC 60947-2
CSA
Produktspecifikationer
Amperage Rating
400 A
Voltage rating
600 Vac
Trip Type
T286
Protection
100% neutral protection
Terminals
No Terminals
Communication
Modbus RTU
Interrupt rating
25 kAIC at 480 Vac
Rated operation voltage (Ue) at AC - max
600
Switch off technique
Electronic
Voltage rating - max
600 V
Interrupt rating range
35 kAIC @240V (UL)
10 kAIC Icu @250 Vdc
Number of poles
Four-pole (100% N)
Trip rating
400 A