TBC63M100
Eaton Bussmann series low voltage british standard fuse, 63 A, AC 415 V, DC 250 V, 27 x 129 mm, gM
General specifications
Product Name
Eaton Bussmann series low voltage british standard fuse
Catalog Number
TBC63M100
EAN
Product Length/Depth
221 mm
Product Height
54 mm
Product Width
134 mm
Product Weight
91.15 g
Compliances
CE Marked
RoHS Compliant
Certifications
BS88
IEC 60269
EAC
Elektriske data
Amperage Rating
63 A
Breaking capacity
80 kA
Class
Class gM
Voltage rating
415 V
Voltage type
AC/DC
Produktspecifikationer
Application
general industrial applications
Connection
111 mm fixing centre