TFP200M250
Eaton Bussmann series low voltage british standard fuse, 250 A, AC 660 V, DC 350 V, V88/A4, 34 x 111 mm, gM
General specifications
Product Name
Eaton Bussmann series low voltage british standard fuse
Catalog Number
TFP200M250
EAN
Product Length/Depth
111 mm
Product Height
40 mm
Product Width
40 mm
Product Weight
288 g
Compliances
CE Marked
RoHS Compliant
Certifications
BS88
IEC 60269
EAC
Elektriske data
Amperage Rating
250 A
Breaking capacity
80 kA
Class
Class gM
Voltage rating
660 V
Voltage type
AC/DC
Produktspecifikationer
Application
general industrial applications
Connection
94 mm fixing centre