PDF33M0125E5RJ
Power Defense Globally Rated 100% UL, Frame 3, Three Pole, 125A, 65kA/480V, PXR20 ARMS LSIG w/ Relays, Std Line Load Term (PDG3X3TA300)
Catalog Number
PDF33M0125E5RJ
UPC
Product Length/Depth
109.1 mm
Product Height
257.1 mm
Product Width
138.9 mm
Product Weight
5.92 kg
IEC 60947-2
CCC Marked
Caratteristiche prodotto
Amperage Rating
125 A
Voltage rating
600 Vac
Trip Type
T286
Circuit breaker type
PD3 Global (100% UL)
Circuit breaker frame type
Complete breaker
Terminals
Standard Line and Load
Frame
3
Class
Class A
Interrupt rating
65 kAIC at 480 Vac
Rated operation voltage (Ue) at AC - max
690
Switch off technique
Electronic
Voltage rating - max
600 V
Interrupt rating range
50 kAIC Icu/ 40 kAIC Ics/ 105 kAIC Icm @440V (IEC)
30 kAIC Icu/ 15 kAIC Ics/ 63 kAIC Icm @525V South Africa (IEC)
70 kAIC Icu/ 53 kAIC Ics/ 154 kAIC Icm @380-415V (IEC)
15 kAIC Icu/ 7.5 kAIC Ics/ 31.5 kAIC Icm @690V (IEC)
22 kAIC Icu @250 Vdc
100 kAIC @240V (UL)
65 kAIC @480V (UL)
50 kAIC Icu/ 30 kAIC Ics/ 105 kAIC Icm @480V Brazil (IEC)
35 kAIC @600V (UL/CSA)
100 kAIC Icu/ 100 kAIC Ics/ 220 kAIC Icm @240V (IEC)
Number of poles
Three-pole
Trip rating
125 A