PDG32F0600P3MJ
Eaton Power Defense molded case circuit breaker, Globally Rated, Frame 3, Two Pole, 600A, 25kA/480V, PXR25 LSIG w/ Modbus RTU and Relays, Standard Line and Load (PDG3X2TA632)
Catalog Number
PDG32F0600P3MJ
UPC
Product Length/Depth
109.1 mm
Product Height
257.1 mm
Product Width
138.9 mm
Product Weight
5.2163 kg
Compliances
RoHS Compliant
Certifications
UL 489
CCC Marked
IEC 60947-2
CSA
Caratteristiche prodotto
Amperage Rating
600 A
Voltage rating
600 Vac
Trip Type
T293
Circuit breaker type
PD3 Global
Circuit breaker frame type
Complete breaker
Terminals
Standard Line and Load
Frame
3
Class
Class A
Communication
Modbus RTU
Interrupt rating
25 kAIC at 480 Vac
Rated operation voltage (Ue) at AC - max
600
Switch off technique
Electronic
Voltage rating - max
600 V
Interrupt rating range
10 kAIC Icu @250 Vdc
35 kAIC @240V (UL)