RBC36-SLT
UPS Replacement 36VDC Battery Cartridge for select Tripp Lite SLT UPS
General specifications
Product Name
Eaton Tripp Lite series battery pack
Catalog Number
RBC36-SLT
UPC
Product Length/Depth
11.4 in
Product Height
4.6 in
Product Width
6.5 in
Product Weight
18.8 lb
Compliances
RoHS
Caratteristiche prodotto
Package contents
One pre-assembled battery pack consisting of three 12V batteries
Relative humidity
0-95% non-condensing