SPD3K0600
Eaton NEMA 1 Surface mount, Accepts PD3, 3-Pole, 600A frame MCCB.
General specifications
Product Name
Eaton enclosed circuit breaker
Catalog Number
SPD3K0600
UPC
Product Length/Depth
58 in
Product Height
14 in
Product Width
28 in
Product Weight
135 lb
Certifications
UL Listed
CSA Certified
Catalog Notes
Power Defense Enclosure - not approved for Series C/G MCCB
Caratteristiche prodotto
Amperage Rating
600 A