EBMCBL240RT
EBM Extended Length Cable (6ft), 240V, 9PX G2 EBMs
General specifications
Product Name
Eaton 9PX battery extension cable
Catalog Number
EBMCBL240RT
EAN
Product Length/Depth
22.7 in
Product Height
13.7 in
Product Width
11.9 in
Product Weight
1.68 lb
Compliances
RoHS Directive
REACH
WEEE Directive
Packaging Directive
Certifications
CE
Additional specifications
Package contents
240V 9PX G2 Extended Length Cable, 6 ft. (1.8 m)