PDG23M0060P3WN
Eaton Power Defense molded case circuit breaker, Globally Rated, Frame 2, Three Pole, 60A, 65kA/480V, PXR25 LSIG w/ Modbus RTU, ZSI and Relays, No Terminals
Catalog Number
PDG23M0060P3WN
UPC
Product Length/Depth
88.9 mm
Product Height
152.4 mm
Product Width
104.6 mm
CSA
IEC 60947-2
CCC Marked
UL 489
Gaminio specifikacijos
Amperage Rating
60 A
Voltage rating
600 Vac
Trip Type
T293
Terminals
No Terminals
Interrupt rating
65 kAIC at 480 Vac
Voltage rating - max
600 V
Interrupt rating range
22 kAIC Icu @125 Vdc
22 kAIC Icu @250 Vdc
70 kAIC Icu/ 53 kAIC Ics/ 154 kAIC Icm @380-415V (IEC)
30/25 kAIC Icu/ 15/13 kAIC Ics @525V South Africa (IEC)
65 kAIC @480V (UL)
50 kAIC Icu/ 40 kAIC Ics/ 105 kAIC Icm @440V (IEC)
100 kAIC Icu/ 100 kAIC Ics/ 220 kAIC Icm @240V (IEC)
10 kAIC Icu/ 5 kAIC Ics/ 21 kAIC Icm @690V (IEC)
100 kAIC @240V (UL)
35 kAIC @600V (UL/CSA)
50 kAIC Icu/ 30 kAIC Ics/ 105 kAIC Icm @480V Brazil (IEC)
25 kAIC @600V (UL/CSA)