24ABGNA3.15
VT fuse-link, medium voltage, 3.15 A, AC 24 kV, 359 x 25.4 mm, back-up, BS, IEC, no tags
General specifications
Product Name
Eaton Bussmann series medium auxiliary fuse
Catalog Number
24ABGNA3.15
UPC
EAN
Product Length/Depth
359 mm
Product Height
25.4 mm
Product Width
25.4 mm
Product Weight
430 g
Certifications
IEC Rated
Especificaciones del producto
Amperage Rating
3.15 A
Fuse indicator
Non Indicating
Fuse size
359 x 25.4 mm
Breaking capacity
25 kA
Installation technique
Air
Performance Cat According To IEC 60282-1
Back-up
Product application
Auxiliary transformer protection
Release characteristic
Other
Standard
British Standard
Utilization Category
Other
Voltage type
AC
With striker
No
Class
Class back-up
Barrels
1
Fuse shape
Cylindrical
Element
Silver
Resistance
2 ohms
Interrupt rating
25 kAIC
Construction size
359 x 25.4 mm
Voltage rating
24 kV