5CLE-150E
Eaton Bussmann series 5CLE fuse, Indoor/outdoor, single barrel, 150A, 63 kAIC, E-Rated power, CLE
General specifications
Product Name
Eaton Bussmann series CLE fuse
Catalog Number
5CLE-150E
UPC
Product Length/Depth
22.5 in
Product Height
7 in
Product Width
10.38 in
Product Weight
5.5 lb
Compliances
Contact Manufacturer
Certifications
Not Applicable
Catalog Notes
Consult factory for mountings.
Especificaciones del producto
Amperage Rating
150 A