E2L3400WA06
Eaton Series C molded case circuit breaker, Eaton Series C molded case circuit breaker, 3 POLE 400 AMP 600V LSI MINING WITH AUXILARY
General specifications
Product Name
Eaton Series C molded case circuit breaker
Catalog Number
E2L3400WA06
UPC
Product Length/Depth
177.8 in
Product Height
330.2 in
Product Width
254 in
Product Weight
10600 lb
Certifications
Contact Manufacturer
CCC Marked
CSA
UL 489
IEC 60947-2
Especificaciones del producto
Amperage Rating
400 A
Voltage rating
600 V