MOVTP20V275T
Eaton Bussmann series MOVTP thermally protected metal oxide varistor, 20 mm disc size, 275 max. Vac, 3 terminal, indicating
General specifications
Product Name
Eaton Bussmann series MOVTP metal oxide varistor
Catalog Number
MOVTP20V275T
UPC
Product Length/Depth
21.5 mm
Product Height
31.5 mm
Product Width
10.6 mm
Product Weight
8.264 g
Compliances
RoHS Compliant
Especificaciones del producto
Clamping voltage
710 V
Operating voltage
350 V DC, 275 V AC