PDF33G0400P3DJ
Power Defense Globally Rated 100% UL, Frame 3, Three Pole, 400A, 35kA/480V, PXR25 LSIG w/ Modbus RTU, CAM Link and Relays, Std Line Load Term (PDG3X3TA400)
Catalog Number
PDF33G0400P3DJ
UPC
Product Length/Depth
109.1 mm
Product Height
257.1 mm
Product Width
138.9 mm
Product Weight
5.92 kg
IEC 60947-2
Especificaciones del producto
Amperage Rating
400 A
Voltage rating
600 Vac
Trip Type
T293
Circuit breaker type
PD3 Global (100% UL)
Circuit breaker frame type
Complete breaker
Terminals
Standard Line and Load
Frame
3
Class
Class A
Communication
Modbus RTU and CAM Link
Interrupt rating
35 kAIC at 480 Vac
Rated operation voltage (Ue) at AC - max
690
Switch off technique
Electronic
Voltage rating - max
600 V
Interrupt rating range
65 kAIC @240V (UL)
10 kAIC Icu @250 Vdc