PDG33GH400P3MJ
Power Defense Globally Rated, Frame 3, Three Pole, 400A-High, 35kA/480V, PXR25 LSIG w/ Modbus RTU and Relays, Std Line Load Term (PDG3X3TA401H)
Catalog Number
PDG33GH400P3MJ
UPC
Product Length/Depth
109.1 mm
Product Height
257.1 mm
Product Width
138.9 mm
UL 489
Especificaciones del producto
Amperage Rating
400A High Override
Voltage rating
600 Vac
Trip Type
T293
Terminals
Standard Line and Load
Class A
Communication
Modbus RTU
Interrupt rating
35 kAIC at 480 Vac
Voltage rating - max
600 V
Interrupt rating range
65 kAIC @240V (UL)
10 kAIC Icu @250 Vdc