PDG33P0400P5MN
Power Defense Globally Rated, Frame 3, Three Pole, 400A, 100kA/480V, PXR25 ARMS LSIG w/ Modbus RTU and Relays, No Terminals
Catalog Number
PDG33P0400P5MN
UPC
Product Length/Depth
109.1 mm
Product Height
257.1 mm
Product Width
138.9 mm
IEC 60947-2
Especificaciones del producto
Amperage Rating
400 A
Voltage rating
600 Vac
Trip Type
T294
Terminals
No Terminals
Class A
Communication
Modbus RTU
Interrupt rating
100 kAIC at 480 Vac
Voltage rating - max
600 V
Interrupt rating range
200 kAIC @240V (UL)
22 kAIC Icu @250 Vdc