PDG34M0400P2WK
Power Defense Globally Rated, Frame 3, Four Pole, 400A, 65kA/480V, PXR25 LSI w/ Modbus RTU, ZSI and Relays, Std Term Line Only (PDG3X4TA400)
Catalog Number
PDG34M0400P2WK
UPC
Product Length/Depth
109.1 mm
Product Height
257.1 mm
Product Width
182.9 mm
Product Weight
7.68 kg
CCC Marked
Especificaciones del producto
Amperage Rating
400 A
Voltage rating
600 Vac
Trip Type
T291
Protection
100% neutral protection
Terminals
Standard Terminals Line Only
Class A
Communication
Modbus RTU
Interrupt rating
65 kAIC at 480 Vac
Voltage rating - max
600 V
Interrupt rating range
100 kAIC @240V (UL)
22 kAIC Icu @250 Vdc
Number of poles
Four-pole (100% N)