PDG6XST24ACDCS
Eaton Power Defense molded case circuit breaker accessory shunt trip, Shunt trip, 24 Vac/dc, PD6 Global, Power Defense, Frame J-K, Power Defense, 24 Vac/dc, Pigtail 0.75m, Frame 6
General specifications
Product Name
Eaton Power Defense shunt trip
Catalog Number
PDG6XST24ACDCS
UPC
Product Length/Depth
3 in
Product Height
3 in
Product Width
5.5 in
Product Weight
0.48 lb
IEC 60947-2
Especificaciones del producto
Used with
Power Defense
Voltage rating
24 Vac/dc
Circuit breaker type
PD6 Global
Frame size
Frame J-K
Series
Power Defense
Shunt trip
24 Vac/dc, Pigtail 0.75m