OSD100M160
Eaton Bussmann series low voltage british standard fuse, 100 A, AC 415 V, 26 x 95 mm, gM, 100M160
General specifications
Product Name
Eaton Bussmann series low voltage british standard fuse
Catalog Number
OSD100M160
EAN
UPC
Product Length/Depth
95 mm
Product Height
26 mm
Product Width
26 mm
Product Weight
82 g
Compliances
RoHS Compliant
Socluri de siguranțe fuzibile compatibile
Suitable for
CM100F Red spot fuse holder
SC100 Safeclip fuse holder
Date electrice
Amperage Rating
100 A
Breaking capacity
80 kA
Class
Class gM
Voltage rating
415 V
Voltage type
AC
Specificaţii produse
Application
general industrial applications
Connection
73 mm fixing centre