XTCEPI032C11TD
Eaton XT IEC contactor, DILM32-11(RDC24)-PI
General specifications
Product Name
Eaton XT IEC contactor
Catalog Number
XTCEPI032C11TD
UPC
Product Length/Depth
115 mm
Product Height
85 mm
Product Width
45 mm
Product Weight
0.566 kg
Certifications
UL Listed
Product Type
Contactors
Product specifications
Amperage Rating
32A
Number of poles
Three-pole
Frame size
45 mm