EIBB3100
Eaton Crouse-Hinds series EIB circuit breaker, 100A, EG frame type, Bolted/ground joint cover construction, Copper-free aluminum, Cutler-Hammer breaker, Three-pole, 600 Vac
Allgemeine Spezifikation
Product Name
Eaton Crouse-Hinds series EIB circuit breaker
Catalog Number
EIBB3100
Product Length/Depth
12.53 in
Product Height
16.53 in
Product Width
9.75 in
Product Weight
60 lb
UPC
Produktspezifikationen
Amperage Rating
100 A
Voltage rating
600 Vac