SDQ12-2R2-R
Eaton SDQ inductor, 2.25 uH, 0.8 A Irms, 1.01 A ISAT, 230 mΩ resistance, SMT mounting, Ferrite, 4-pins, 3800 qty.
General specifications
Product Name
Eaton SDQ12 inductor
Catalog Number
SDQ12-2R2-R
UPC
Product Length/Depth
5.2 mm
Product Height
1.2 mm
Product Width
5.2 mm
Product Weight
0.11 g
Compliances
RoHS Compliant
Produktspecifikationer
Type
Inductor
Mounting
SMT
IRMS
0.8 A
ISAT
1.01 A
Package Quantity
3800
Material
Ferrite
Contact configuration
Four-pin
Temperature rating
-40 to 125 °C
Resistance
230 mΩ
Terminals
390.8 mΩ