170M4535
Fuse-link, high speed, 350 A, AC 1000 V, size 1, 51 x 68 x 102 mm, aR, IEC, single indicator
Catalog Number
170M4535
Product Length/Depth
170 mm
Product Height
52 mm
Product Width
72 mm
Product Weight
0.001 g
Amperage Rating
350 A
Voltage rating
1000 V
Voltage type
AC/DC
Clearing (I2T)
130000 at 1000 V
Pre arc (I2T)
21500
Watt losses
65 W