CCP2-3-30CC
Eaton Bussmann series CCP UL98 fusible disconnect, 600 Vac, 125 Vdc, 30A, UL98 fusible disconnect, Three-pole, 60 Hz, Class CC, 200 - CCP2-3-30CC
General specifications
Product Name
Eaton Bussmann series CCP UL98 fusible disconnect
Catalog Number
CCP2-3-30CC
UPC
Product Length/Depth
3.9 in
Product Height
3.1 in
Product Width
2.1 in
Product Weight
1.46 lb
Compliances
RoHS Compliant
Certifications
UL 98
Especificaciones del producto
Special features
Finger Safe, 1/4" LOTO
Type
UL98 fusible disconnect
Amperage Rating
30A
Fuse type
Class CC
Number of poles
Three-pole
Voltage rating
600 Vac, 125 Vdc