CLB1108-3-50TR-R
Eaton CLB1108 inductor, 50 nH, 0.28 mΩ resistance, Three-phase
General specifications
Product Name
Eaton CLB1108 inductor
Catalog Number
CLB1108-3-50TR-R
UPC
Product Length/Depth
27 mm
Product Height
8 mm
Product Width
11 mm
Product Weight
10.01 g
Compliances
RoHS Compliant
Produktspesifikasjoner
Type
Inductor
Mounting
SMT
Phase
Three-phase
ISAT
25 A
Package Quantity
200
Material
Ferrite
Contact configuration
Six-pin
Temperature rating
-40 to 125 °C
Resistance
0.28 mΩ
Terminals
Six
Inductance
50 nH