12FXLSJ100
Codul modelului: 12KV 100AMP 88MM FULL RANGE FUSE
Eaton Bussmann series medium voltage DIN fuse, 100 A, AC 12 kV, 3.5", 88 x 292 mm, fullrange, DIN, with striker
General specifications
Product Name
Eaton Bussmann series medium voltage DIN fuse
Catalog Number
12FXLSJ100
EAN
Product Length/Depth
292 mm
Product Height
104 mm
Product Width
88 mm
Product Weight
4000 g
Compliances
DIN 43625
VDE 0670-4
IEC 60282-1
Certifications
IEC60282-1
Model Code
12KV 100AMP 88MM FULL RANGE FUSE
Date electrice
Amperage Rating
100 A
Breaking capacity
50 kA
Class
Class full-range
Pre arc (I2T)
4.2 x 10000
Rated frequency - min
50 Hz
Resistance
7.94 Ohms
Voltage rating
12 kV
Watt losses
82 W
Specificaţii produse
Application
  • transformer protection
  • indoor or outdoor use
Fuse indicator
With Striker
Fuse size
88 x 292 mm