HC050C5N1WS
50A 208-480V,WMNT,SMC,N1/IP21
General specifications
Product Name
Eaton HC active harmonic correction unit
Catalog Number
HC050C5N1WS
UPC
Product Length/Depth
19.2 in
Product Height
61.7 in
Product Width
9.5 in
Product Weight
278 lb
Certifications
CSA Std. C22.2 No. 14
UL 508A