PDF33M0600P4DJ
Power Defense Globally Rated 100% UL, Frame 3, Three Pole, 600A, 65kA/480V, PXR25 ARMS LSI w/ Modbus RTU, CAM Link and Relays, Std Line Load Term (PDG3X3TA630)
Catalog Number
PDF33M0600P4DJ
UPC
Product Length/Depth
109.1 mm
Product Height
257.1 mm
Product Width
138.9 mm
Amperage Rating
600 A
Voltage rating
600 Vac
Trip Type
T292
Circuit breaker type
PD3 Global (100% UL)
Terminals
Standard Line and Load
Communication
Modbus RTU and CAM Link
Interrupt rating
65 kAIC at 480 Vac
Voltage rating - max
600 V
Interrupt rating range
22 kAIC Icu @250 Vdc
100 kAIC @240V (UL)