PDG23N0225P2DN
Eaton Power Defense molded case circuit breaker, Globally Rated, Frame 2, Three Pole, 225A, 85kA/480V, PXR25 LSI w/ Modbus RTU, CAM Link and Relays, No Terminals
Catalog Number
PDG23N0225P2DN
UPC
Product Length/Depth
88.9 mm
Product Height
152.4 mm
Product Width
104.6 mm
Product Weight
1.82 kg
Compliances
RoHS Compliant
Certifications
CSA
IEC 60947-2
CCC Marked
UL 489
Ürün teknik özellikleri
Amperage Rating
225 A
Voltage rating
600 Vac
Trip Type
T291
Terminals
No Terminals
Communication
Modbus RTU and CAM Link
Interrupt rating
85 kAIC at 480 Vac
Voltage rating - max
600 V
Interrupt rating range
30/25 kAIC @600V (UL/CSA)
150 kAIC @240V (UL)
70 kAIC Icu/ 50 kAIC Ics/ 154 kAIC Icm @440V (IEC)
22 kAIC Icu @125 Vdc
150 kAIC Icu/ 100 kAIC Ics/ 330 kAIC Icm @240V (IEC)
65 kAIC Icu/ 40 kAIC Ics/ 143 kAIC Icm @480V Brazil (IEC)
85 kAIC @480V (UL)
70 kAIC Icu/ 70 kAIC Ics/ 154 kAIC Icm @380-415V (IEC)
22 kAIC Icu @250 Vdc
30/25 kAIC Icu/ 15/13 kAIC Ics @525V South Africa (IEC)
10 kAIC Icu/ 5 kAIC Ics/ 21 kAIC Icm @690V (IEC)
25 kAIC @600V (UL/CSA)