PDG32M0400D2MN
Eaton Power Defense molded case circuit breaker, Globally Rated, Frame 3, Two Pole, 400A, 65kA/480V, PXR20D LSI w/ Modbus RTU and Relays, No Terminals
Catalog Number
PDG32M0400D2MN
UPC
Product Length/Depth
109.1 mm
Product Height
257.1 mm
Product Width
138.9 mm
CSA
IEC 60947-2
CCC Marked
UL 489
Ürün teknik özellikleri
Amperage Rating
400 A
Voltage rating
600 Vac
Trip Type
T287
Terminals
No Terminals
Interrupt rating
65 kAIC at 480 Vac
Voltage rating - max
600 V
Interrupt rating range
22 kAIC Icu @250 Vdc
100 kAIC @240V (UL)