PDJ53T0800P2MM
Eaton Power Defense molded case circuit breaker, UL/CSA 600V Max, Frame 5, Three Pole, 800A, 150kA/480V, PXR25 LSI w/ Modbus RTU and Relays, No Terminals (Metric Tapped Conductors)
Catalog Number
PDJ53T0800P2MM
UPC
Product Length/Depth
152.4 mm
Product Height
228.6 mm
Product Width
228.6 mm
Product Weight
21.32 kg
Compliances
RoHS Compliant
Certifications
CSA
UL 489
Ürün teknik özellikleri
Amperage Rating
800 A
Voltage rating
600 Vac
Trip Type
T291
Circuit breaker type
PD5 UL/CSA Only
Circuit breaker frame type
Complete breaker
Terminals
No Terminals
Frame
5
Class
Class A
Communication
Modbus RTU
Interrupt rating
150 kAIC at 480 Vac
Rated operation voltage (Ue) at AC - max
600
Switch off technique
Electronic
Voltage rating - max
600 V
Interrupt rating range
150 kAIC @480/277V (UL)
200 kAIC @240V (UL)