SDCH1V5020-470M-R
Eaton Semi-Shielded IND, IND, SDCH1V5020, 47.0nH, 0.82A, 2 PADS, SMT
General specifications
Product Name
Eaton SDCH semi-shielded power inductor
Catalog Number
SDCH1V5020-470M-R
UPC
Product Length/Depth
5.2 mm
Product Height
2 mm
Product Width
5.2 mm
Product Weight
0.188 g
Compliances
RoHS Compliant
Ürün teknik özellikleri
Type
Semi-shielded power inductor
IRMS
0.75 A
ISAT
0.82 A
Temperature rating
-40 to 125 °C
Inductance
47 μH
Inductance - tolerance
±20 %
Resistance - max
610 mΩ