UP0.4C-4R7-R
Eaton UP0.4C inductor, Inductance 4.7 µH, 1.55 A Irms, 1.61 A Isat, 88 mΩ DCR
General specifications
Product Name
Eaton 0.4C inductor
Catalog Number
UP0.4C-4R7-R
EAN
UPC
Product Length/Depth
0.26 in
Product Height
0.115 in
Product Width
0.175 in
Product Weight
0.0003 lb
Compliances
RoHS Compliant
Ürün teknik özellikleri
Type
Inductor
Mounting
SMT
IRMS
1.55 A
ISAT
1.61 A
Package Quantity
2500
Material
Ferrite
Contact configuration
Two-pin
Temperature rating
-40 to 125 °C
Resistance
88 mΩ