Eaton Moeller® series Stykač DILM, 3 póly, 380 V 400 V 18,5 kW, RDC 24: 24–27 V DC, ovládání stejnosměrným napětím (DC), šroubové svorky DILM40(RDC24)
| Název výrobku |
Eaton Moeller® series DILM stykač
|
| Katalogové číslo |
277780
|
| EAN |
4015082777807
|
| Délka/hloubka produktu |
132.1 mm
|
| Výška výrobku |
115 mm
|
| Šířka výrobku |
55 mm
|
| Hmotnost výrobku |
1.052 kg
|
| Certifikace |
UL 60947-4-1
CE UL File No.: E29096 CSA Class No.: 2411-03, 3211-04 CSA File No.: 012528 UL Category Control No.: NLDX UL IEC/EN 60947 VDE 0660 IEC/EN 60947-4-1 CSA CSA-C22.2 No. 60947-4-1-14 |
| Poznámky v katalogu |
Kontakty podle ČSN EN 50012
|
| Kód modelu |
DILM40(RDC24)
|
| Odolnost proti rázu |
5 g, N/C pomocný kontakt, Mechanické, podle normy ČSN EN 60068-2-27 při montáži na desku, Polosinusový ráz 10 ms
7 g, N/O pomocný kontakt, Mechanické, podle IEC/EN 60068-2-27, Polosinusový ráz 10 ms 10 g, Hlavní kontakt N/O, Mechanické, podle normy ČSN EN 60068-2-27 při montáži na desku, Polosinusový ráz 10 ms 5 g, N/C pomocný kontakt, Mechanické, podle IEC/EN 60068-2-27, Polosinusový ráz 10 ms 7 g, N/O pomocný kontakt, Mechanické, podle normy ČSN EN 60068-2-27 při montáži na desku, Polosinusový ráz 10 ms 10 g, hlavní kontakt N/O, mechanický, podle normy ČSN EN 60068-2-27, ráz sinusovou půlvlnou 10 ms |
| Nadmořská výška |
Max. 2000 m
|
| Provozní teplota prostředí – max. |
60 °C
|
| Okolní teplota při skladování – max. |
80 °C
|
| Provozní teplota prostředí – min. |
-25 °C
|
| Provozní teplota prostředí (uzavřené) – max. |
40 °C
|
| Okolní provozní teplota (uzavřeno) – min. |
-25 °C
|
| Teplota okolí pro skladování – min. |
-40 °C
|
| Klimatická odolnost |
Vlhké teplo, cyklické dle IEC 60068-2-30
Vlhké teplo, konstantní dle IEC 60068-2-78 |
| Připojení k SmartWire-DT |
Ne
|
| Počet hlavních kontaktů (zapínací kontakt) |
3
|
| Počet pomocných kontaktů (normálně sepnuté kontakty) |
0
|
| Počet pomocných kontaktů (normálně otevřené kontakty) |
0
|
| Počet kontaktů (vypínací) jako hlavní kontakt |
0
|
| Smluvený tepelný proud (1pólový, uzavřený) |
112 A
|
| Konvenční tepelný proud (3pólový, s pouzdrem) |
45 A
|
| Konvenční tepelný proud ith při 55 °C (3pólový, otevřený) |
55 A
|
| Smluvený tepelný proud ith při 60 °C (3pólový, otevřený) |
50 A
|
| Konvenční tepelný proud ith hlavních kontaktů (1pólový, rozepnutý) |
125 A
|
| 10.10 Růst teploty |
Výrobce rozváděčů odpovídá za výpočet oteplení rozváděče. Společnost Eaton poskytne informace o ztrátovém výkonu přístroje.
|
| 10.11 Jmenovitý zkratový výkon |
Zodpovídá výrobce rozváděčů. Nutno dodržovat specifikace rozváděče.
|
| 10.12 Elektromagnetická kompatibilita |
Zodpovídá výrobce rozváděčů. Nutno dodržovat specifikace rozváděče.
|
| 10.13 Mechanická funkce |
Požadavky pro přístroj jsou splněny, jestliže jsou dodrženy údaje v návodu k montáži (IL).
|
| 10.2.2 Odolnost vůči korozi |
Požadavky normy na produkt jsou splněny.
|
| 10.2.3.1 Ověření tepelné stability krytů |
Požadavky normy na produkt jsou splněny.
|
| 10.2.3.2 Ověření odolnosti izolačních mat. vůči běžným teplotám |
Požadavky normy na produkt jsou splněny.
|
| 10.2.3.3 Odol. izol. mat. vůči abn. teplu/požáru způs. interními el. Jevy |
Požadavky normy na produkt jsou splněny.
|
| 10.2.4 Odolnost vůči ultrafialovému (UV) záření |
Požadavky normy na produkt jsou splněny.
|
| 10.2.5 Zvedání |
Nevztahuje se, protože musí být vyhodnocen celý rozváděč.
|
| 10.2.6 Mechanický náraz |
Nevztahuje se, protože musí být vyhodnocen celý rozváděč.
|
| 10.2.7 Nápisy |
Požadavky normy na produkt jsou splněny.
|
| 10.3 Stupeň krytí soustav |
Nevztahuje se, protože musí být vyhodnocen celý rozváděč.
|
| 10.4 Světlé výšky a svodové vzdálenosti |
Požadavky normy na produkt jsou splněny.
|
| 10.5 Ochrana proti úrazu elektrickým proudem |
Nevztahuje se, protože musí být vyhodnocen celý rozváděč.
|
| 10.6 Integrace spínacích zařízení a komponent |
Nevztahuje se, protože musí být vyhodnocen celý rozváděč.
|
| 10.7 Interní elektrické obvody a připojení |
Zodpovídá výrobce rozváděčů.
|
| 10.8 Připojení na externí vodiče |
Zodpovídá výrobce rozváděčů.
|
| 10.9.2 Frekvence napájení – elektrická pevnost |
Zodpovídá výrobce rozváděčů.
|
| 10.9.3 Impulzní výdržné napětí |
Zodpovídá výrobce rozváděčů.
|
| 10.9.4 Testování krytů vyrobených z izolačního materiálu |
Zodpovídá výrobce rozváděčů.
|
| Rozptyl tepla zařízení, závislý na proudu Pvid |
6.6 W
|
| Kapacita rozptylu tepla Pdiss |
0 W
|
| Rozptyl tepla na jeden pól, závislý na proudu Pvid |
2.2 W
|
| Jmenovitý prov. proud pro spec. rozptyl tepla (In) |
40 A
|
| Statický rozptyl tepla, nezávislý na proudu, Pvs |
1 W
|
| Jmenovitá vypínací schopnost při 220/230 V |
400 A
|
| Jmenovitá vypínací schopnost při 380/400 V |
400 A
|
| Jmenovitá vypínací schopnost při 500 V |
400 A
|
| Jmenovitá vypínací schopnost při 660/690 V |
250 A
|
| Jmenovité izolační napětí (Ui) |
690 V
|
| Jmenovitá zapínací schopnost až 690 V (cos phi dle IEC/EN 60947) |
560 A
|
| Jmenovitý provozní proud (Ie) při AC-1, 380 V, 400 V, 415 V |
60 A
|
| Jmenovitý provozní proud (Ie) při AC-3, 220 V, 230 V, 240 V |
40 A
|
| Jmenovitý provozní proud (Ie) při AC-3, 380 V, 400 V, 415 V |
40 A
|
| Jmenovitý provozní proud (Ie) při AC-3, 440 V |
40 A
|
| Jmenovitý provozní proud (Ie) při AC-3, 500 V |
40 A
|
| Jmenovitý provozní proud (Ie) při AC-3, 660 V, 690 V |
25 A
|
| Jmenovitý provozní proud (Ie) při AC-4, 220 V, 230 V, 240 V |
18 A
|
| Jmenovitý provozní proud (Ie) při AC-4, 440 V |
18 A
|
| Jmenovitý provozní proud (Ie) při AC-4, 500 V |
18 A
|
| Jmenovitý provozní proud (Ie) při AC-4, 660 V, 690 V |
14 A
|
| Jmenovitý provozní proud (Ie) při DC-1, 110 V |
50 A
|
| Jmenovitý provozní proud (Ie) při DC-1, 220 V |
45 A
|
| Jmenovitý provozní proud (Ie) při DC-1, 60 V |
50 A
|
| Jmenovitý provozní výkon při AC-3, 240 V, 50 Hz |
13.5 kW
|
| Jmenovitý provozní výkon při AC-3, 380/400 V, 50 Hz |
18.5 kW
|
| Jmenovitý provozní výkon při AC-3, 415 V, 50 Hz |
24 kW
|
| Jmenovitý provozní výkon při AC-3 440 V, 50 Hz |
25 kW
|
| Jmenovitý provozní výkon při AC-3, 500 V, 50 Hz |
28 kW
|
| Jmenovitý provozní výkon při AC-3, 690 V, 50 Hz |
23 kW
|
| Jmenovitý provozní výkon při AC-4, 220/230 V, 50 Hz |
5 kW
|
| Jmenovitý provozní výkon při AC-4, 240 V, 50 Hz |
5.5 kW
|
| Jmenovitý provozní výkon při AC-4, 415 V, 50 Hz |
9.5 kW
|
| Jmenovitý provozní výkon při AC-4, 440 V, 50 Hz |
10 kW
|
| Jmenovitý provozní výkon při AC-4, 500 V, 50 Hz |
11 kW
|
| Jmenovitý provozní výkon při AC-4, 660/690 V, 50 Hz |
12 kW
|
| Jmenovité provozní napětí (Ue) AC – max. |
690 V
|
| Emitované rušení |
Podle normy EN 60947-1
|
| Odolnost proti rušení |
Podle normy EN 60947-1
|
| Osazeno: |
Ochranný člen v ovládací elektronice
|
| Počet pólů |
Tři póly
|
| Použití |
Stykače pro motory
|
| Připojení |
Šroubové svorky
|
| Stupeň krytí |
IP00
|
| Životnost, mechanická |
10 000 000 operací (ovládání stejnosměrným napětím)
|
| Provozní frekvence |
5000 mechanických operací/h (Ovládání stejnosměrným napětím)
|
| Kategorie přepětí |
III
|
| Stupeň znečištění |
3
|
| Produktová kategorie |
Stykač
|
| Ochrana |
Bezpečné při dotyku prstem nebo dlaní, Ochrana před přímým dotykem při ovládání zepředu (ČSN EN 50274)
|
| Jmenovité impulzní výdržné napětí (Uimp) |
8000 V AC
|
| Odpor na pól |
1.9 mΩ
|
| Vhodný pro |
Rovněž motory s třídou účinnosti IE3
|
| Kategorie užití |
AC-3: Normální AC asynchronní motory: rozběh, vypnutí za chodu
AC-1: neinduktivní nebo jen slabě induktivní zátěže, topné odpory AC-4: Normální AC asynchronní motory: rozběh, zapojení, reverzace, náběhy |
| Typ napětí |
DC
|
| Velikost rámu |
FS3
|
| Doba oblouku |
10 ms
|
| Vypínací napětí |
0,6 - 0,15 x UC, DC provozované
Min. dvoucest. můstk. usměr. nebo třífáz. usměr. |
| Zatížitelnost |
100%
|
| Přítahové napětí |
0,7 - 1,2 V DC x Uc
24 - 27 V DC (RDC 24) |
| Spotřeba energie (přítah) DC |
24 W
|
| Spotřeba energie (přidržení) DC |
1 W
|
| Jmenovité řídicí napájecí napětí (Us) DC – max. |
27 V
|
| Jmenovité řídicí napájecí napětí (Us) DC – min. |
24 V
|
| Čas spínání (ovl. DC, zapínací kontakty, zpoždění při sepnutí), max. |
54 ms
|
| Čas spínání (ovládání DC, zap. kontakty, zpožd. při rozepnutí), max. |
24 ms
|
| Přiřazený výkon motoru při 115/120 V, 60 Hz, 1 fáze |
3 HP
|
| Přiřazený výkon motoru při 200/208 V, 60 Hz, 3 fáze |
10 HP
|
| Přiřazený výkon motoru při 230/240 V, 60 Hz, 1 fáze |
7.5 HP
|
| Přiřazený výkon motoru při 230/240 V, 60 Hz, 3 fáze |
15 HP
|
| Přiřazený výkon motoru při 460/480 V, 60 Hz, 3 fáze |
30 HP
|
| Přidělený výkon motoru při 575/600 V, 60 Hz, 3 fáze |
40 HP
|
| Bezpečná izolace |
440 V AC, Mezi cívkou a kontakty, podle normy EN 61140
440 V AC, mezi kontakty, podle normy EN 61140 |
| Jmenovitý zkratový proud (základní jmenovitá hodnota) |
5 kA, 250 A max. pojistka, SCCR (UL/CSA)
5 kA, 250 A max. CB, SCCR (UL/CSA) |
| Jmenovitý zkratový proud (high fault při 480 V) |
100 kA, 150 A TŘÍDA J, max. pojistka, SCCR (UL/CSA)
65 kA, 100 A max. CB, SCCR (UL/CSA) |
| Jmenovitý zkratový proud (high fault při 600 V) |
100 kA, 150 A TŘÍDA J, max. pojistka, SCCR (UL/CSA)
|
| Jmenovitá zkratová ochrana (koordinace typu 1) při 400 V |
125 A gG/gL
|
| Jmenovitá ochrana proti zkratu (koordinace typu 1) při 690 V |
80 A gG/gL
|
| Jmenovitá ochrana proti zkratu (koordinace typu 2) při 400 V |
63 A gG/gL
|
| Jmenovitá zkratová ochrana (koordinace typu 2) při 690 V |
50 A gG/gL
|
| Zvláštní jmenovitá hodnota ovládání výtahu |
7,5 HP, 200 V 60 Hz 3-ph, (UL/CSA)
32 A, 600 V 60 Hz 3 fáze, (UL/CSA) 25 HP, 480 V 60 Hz 3 fáze, (UL/CSA) 28 A, 240 V 60 Hz 3 fáze, (UL/CSA) 30 HP, 600 V 60 Hz 3 fáze, (UL/CSA) 10 HP, 240 V 60 Hz 3 fáze, (UL/CSA) 34 A, 480 V 60 Hz 3 fáze, (UL/CSA) 25,3 A, 200 V 60 Hz 3-ph, (UL/CSA) |
| Zvláštní jmenovité hodnoty odporového ohřevu vzduchu |
79 A, 600 V 60 Hz 3 fáze, 347 V 60 Hz 1 fáze, (UL/CSA)
79 A, 480 V 60 Hz 3 fáze, 277 V 60 Hz 1 fáze, (UL/CSA) |
| Zvláštní jmenovité hodnoty wolframových žárovek |
74 A, 480 V 60 Hz 3 fáze, 277 V 60 Hz 1 fáze, (UL/CSA)
74 A, 600 V 60 Hz 3 fáze, 347 V 60 Hz 1 fáze, (UL/CSA) |
| Zvláštní jmenovité hodnoty předřadníku zářivky |
79 A (600 V 60 Hz 3 fáze, 347 V 60 Hz 1 fáze)
79 A (480 V 60 Hz 3 fáze, 277 V 60 Hz 1 fáze) |
| Spínací výkon (hlavní kontakty, obecné použití) |
63 A, Maximální jmenovitý výkon motoru (UL/CSA)
|
| Velikost šroubu |
M6, Šroubová svorka, hlavní kabely
M3,5, šroubová svorka, kabely řídicích obvodů |
| Velikost šroubováku |
2, Šroubová svorka, Křížový šroubovák Pozidriv
0.8 x 5.5/1 x 6 mm, Šroubová svorka, Standardní šroubovák |
| Délka odizolování (kabel řídicího obvodu) |
10 mm
|
| Délka odizolování (hlavní kabel) |
14 mm
|
| Připojovací průřezy (měděný pásek) |
2 x (6 x 9 x 0,8) mm (počet segmentů x šířka x tloušťka), hlavní kabely
|
| Připojovací průřezy (pevný) |
1 x (0,75 - 16) mm², hlavní kabely
2 x (0,75 - 2,5) mm², Kabely řídicího obvodu 1 x (0,75 - 4) mm², Kabely řídicího obvodu 2 x (0,75 - 16) mm², hlavní kabely |
| Připojovací průřezy (splétaný) |
1 x (16 - 50) mm², hlavní kabely
2 x (16 - 35) mm², hlavní kabely |
| Utahovací moment |
3,3 Nm, Šroubové svorky, hlavní kabely
1,2 Nm, Šroubová svorka, Kabely řídicího obvodu |
| Připojovací průřezy (ohebný s dutinkou) |
2 x (0,75 - 25) mm², hlavní kabely
1 x (0,75 - 35) mm², hlavní kabely 1 x (0,75 - 2,5) mm², Kabely řídicího obvodu 2 x (0,75 - 2,5) mm², Kabely řídicího obvodu |
| Připojovací průřezy (pevný/splétaný AWG) |
Jednotlivý 14 - 1, dvojitý 14 - 2, hlavní kabely
18 - 14, Kabely řídicího obvodu |
Support from Eaton
Contact us
+359884477015