DRQ125-1R0-R
Eaton DRQ inductor, IND, SHLD DRM(DRQ125) 1uH, 23.6A SMT
General specifications
Product Name
Eaton DRQ inductor
Catalog Number
DRQ125-1R0-R
EAN
UPC
Product Length/Depth
12.5 mm
Product Height
6 mm
Product Width
12.5 mm
Product Weight
3.012 g
Compliances
RoHS Compliant
Technické údaje produktu
Type
Inductor
Mounting
SMT
IRMS
7.51 A
ISAT
11.8 A
Package Quantity
600
Material
Ferrite
Automotive grade
No
Contact configuration
Four-pin
Temperature rating
-40 to 125 °C
Resistance
5.6 mΩ
Size
12.5x12.5x6.0mm