HCP0704-3R3-R
Eaton HCP0704 inductor, 3.3 uH, 6 A Irms, 9.5 A ISAT, 30 mΩ resistance, SMT mounting, Iron Powder, 2-pins, 1000 qty.
General specifications
Product Name
Eaton HCP0704 inductor
Catalog Number
HCP0704-3R3-R
UPC
Product Length/Depth
6.8 mm
Product Height
4.2 mm
Product Width
6.8 mm
Product Weight
0.99 g
Compliances
RoHS Compliant
Technické údaje produktu
Type
Inductor
Mounting
SMT
IRMS
6 A
ISAT
9.5 A
Package Quantity
1000
Material
Iron powder
Frequency rating
Up to 2 MHz
Contact configuration
Two-pin
Temperature rating
-40 to 155 °C
Resistance
30 mΩ