MCL1608V1-3R3-R
Eaton MCL Chip IND 1608 3.3uH 2 Pads SMT
General specifications
Product Name
Eaton MCL1608 chip inductor
Catalog Number
MCL1608V1-3R3-R
UPC
Product Length/Depth
1.6 mm
Product Height
0.8 mm
Product Width
0.8 mm
Product Weight
0.005 g
Compliances
RoHS Compliant
Technické údaje produktu
Type
Chip inductor
Mounting
SMT
IRMS
0.1 A
Package Quantity
4000
Contact configuration
Two-pin
Temperature rating
-40 to 85 °C
Resistance
650 mΩ
Inductance
3.3 nH