MPIA2010V1-1R5-R
Eaton B Mag. MPIA2010V1, IND Molded Power 1.5uH 2.4A 2 PADS SMT
General specifications
Product Name
Eaton MPIA inductor
Catalog Number
MPIA2010V1-1R5-R
UPC
Product Length/Depth
2 mm
Product Height
1 mm
Product Width
1.6 mm
Product Weight
0.019 g
Compliances
RoHS Compliant
Technické údaje produktu
Type
Inductor
Mounting
SMT
IRMS
2.2 A
ISAT
2.8 A
Package Quantity
300
Material
Alloy powder
Contact configuration
Two-pin
Temperature rating
125 °C max
Resistance
99 mΩ
Inductance
1.5 μH