MLVB06V18C0R5
MULTILAYER VARISTOR LOW CAPACITANCE 0603, 18V WORKING VOLTAGE, 250V CLAMPING VOLTAGE
General specifications
Product Name
Eaton MLVB multilayer varistor
Catalog Number
MLVB06V18C0R5
UPC
Product Length/Depth
0.06 in
Product Height
0.8 in
Product Width
0.03 in
Product Weight
0.03 lb
Certifications
IEC 61000-4-2
Specyfikacje produktu
Operating temperature - max
125 °C
Operating temperature - min
-40 °C
Capacitance
0.5
Clamping voltage
250
Operating voltage
18
Varistor voltage
105 V
ESD withstand - contact
8 kV
Component package size
0603 EIA
ESD withstand - air
15 kV