SDCH1V6028-681M-R
Eaton Semi-Shielded IND, SDCH1V6028, 680nH, 0.32A, 2 PADS, SMT
General specifications
Product Name
Eaton SDCH semi-shielded power inductor
Catalog Number
SDCH1V6028-681M-R
UPC
Product Length/Depth
6.2 mm
Product Height
3 mm
Product Width
6.2 mm
Product Weight
0.398 g
Compliances
RoHS Compliant
Specyfikacje produktu
Type
Semi-shielded power inductor
IRMS
0.3 A
ISAT
0.32 A
Temperature rating
-40 to 125 °C
Inductance
680 μH
Inductance - tolerance
±20 %
Resistance - max
4945 mΩ