SDCH1V6028-821M-R
Eaton Semi-Shielded IND, SDCH1V6028, 820nH, 0.26A, 2 PADS, SMT
General specifications
Product Name
Eaton SDCH semi-shielded power inductor
Catalog Number
SDCH1V6028-821M-R
UPC
Product Length/Depth
6.2 mm
Product Height
3 mm
Product Width
6.2 mm
Product Weight
0.388 g
Compliances
RoHS Compliant
Specyfikacje produktu
Type
Semi-shielded power inductor
IRMS
0.25 A
ISAT
0.26 A
Temperature rating
-40 to 125 °C
Inductance
820 μH
Inductance - tolerance
±20 %
Resistance - max
5175 mΩ