UP0.4C-470-R
Eaton UP0.4C inductor, Inductance 47.0 µH, 0.53 A Irms, 0.53 A Isat, 820 mΩ DCR
General specifications
Product Name
Eaton 0.4C inductor
Catalog Number
UP0.4C-470-R
EAN
UPC
Product Length/Depth
0.26 in
Product Height
0.115 in
Product Width
0.175 in
Product Weight
0.0003 lb
Compliances
RoHS Compliant
Produktspecifikationer
Type
Inductor
Mounting
SMT
IRMS
0.53 A
ISAT
0.53 A
Package Quantity
2500
Material
Ferrite
Contact configuration
Two-pin
Temperature rating
-40 to 125 °C
Resistance
820 mΩ