MCLA1005V2-1R8-R
Eaton MCLA Auto Chip IND 1005 1.8nH 2 Pads SMT
General specifications
Product Name
Eaton MCLA1005 chip inductor
Catalog Number
MCLA1005V2-1R8-R
UPC
Product Length/Depth
1 mm
Product Height
0.5 mm
Product Width
0.5 mm
Product Weight
0.0009 g
Compliances
RoHS Compliant
Produktspecifikationer
Type
Chip inductor
Mounting
SMT
IRMS
0.3 A
Package Quantity
10000
Automotive grade
Yes
Contact configuration
Two-pin
Temperature rating
-40 to 125 °C
Resistance
120 mΩ