MCLA1608V1-1R8-R
Eaton MCLA Auto Chip IND 1608 1.8uH 2 Pads SMT
General specifications
Product Name
Eaton MCLA1608 chip inductor
Catalog Number
MCLA1608V1-1R8-R
UPC
Product Length/Depth
1.6 mm
Product Height
0.8 mm
Product Width
0.8 mm
Product Weight
0.003 g
Compliances
RoHS Compliant
Produktspecifikationer
Type
Chip inductor
Mounting
SMT
IRMS
0.025 A
Package Quantity
4000
Automotive grade
Yes
Contact configuration
Two-pin
Temperature rating
-40 to 125 °C
Resistance
750 mΩ